Графік работи:
Пн. - Чт. з 09:00 до 18:00
Пт. з 09:00 до 17:00
Сб. - Нд.: вихідні дні

Сертифікат ISO 9001

Що таке сертифікація ISO 9001?

iso9001-2015

Сертифікат ISO 9001 – це документ, який підтверджує, наявність на сертифікованому підприємстві системи управління якістю,  її ефективного функціонування та відповідності вимогам, які встановлює серія стандартів ISO 9000 (зокрема стандарт ISO 9001).


Більш детально про особливості стандарту ISO 9001:2015 читайте у нашому блозі – “Що таке ISO 9001?


Система управління якістю (СУЯ)  (Quality Management Systems — QMS) – це структурований набір процесів, процедур, ресурсів, які спрямовані на досягнення та забезпечення якості продукції або послуг, що виробляються або надаються організацією.

Основна мета СУЯ – забезпечити високий рівень якості продукції або послуг і задоволення потреб клієнтів.


ISO 9001:2015 є міжнародним стандартом розробленим Міжнародною організацією з стандартизації  – ISO (International Organization for Standardization). Остання редакція стандарту ІСО 9001 прийнята в 2015 році, відмінивши попередню версію сертифікату ISO 9001:2008. Історія створення стандарту ісо 9001читайте тут.


На базі стандарту ISO 9001:2015 існує декілька варіантів сертифікатів ISO 9001 в Україні:

  • Сертифікат ISO 9001:2015
  • Сертифікат ДСТУ ISO 9001:2015 
  • Сертифікат EN ISO 9001:2015
  • Сертифікат ДСТУ EN ISO 9001:2018

Усі ці сертифікати ІСО діють в Україні і активно застосовуються компаніями. Сертифікація   ISO 9001 в Україні  здійснюється згідно даних стандартів.


Пропонуємо звернутися до нас за консультацією. Ми допоможемо вам підібрати найбільш зручний та оптимальний варіант сертифікації вашого підприємства.

Хто ми?

  • Dracaris– це консалтингова компанія, що здійснює впровадження та супровід сертифікації систем управління якості за стандартом ISO 9001 в будь-яких сферах діяльності.
  • Наші спеціалісти проведуть підготовку бізнесу до сертифікації і допоможуть в усіх питаннях.
  • Dracaris гарантує отримання сертифікату ISO 9001 від акредитованого органу сертифікації!
  • Наші спеціалісти в подальшому будуть здійснювати консалтинг та супровід Вашого підприємства.

“Ми цінуємо довіру наших клієнтів і свою репутацію, тому сумлінно ставимось до виконання своїх зобов’язань перед замовниками”.

© Тумановський Олександр.









 

Переваги сертифікації ISO 9001

Сертифікація за стандартом ISO 9001 дає багато переваг для організацій що впроваджують систему якості, а також надає ряд переваг для їх клієнтів:

Для Вашої організації

Для Ваших клієнтів

  • Підвищення якості продукції та послуг:

Впровадження системи управління якістю допомагає організації зосередитися на покращенні якості своєї продукції чи послуг та відповідати вимогам клієнтів.

  • Гарантія якості:

Сертифікація ISO 9001 свідчить про те, що організація застосовує систему управління якістю, спрямовану на забезпечення високого рівня якості продукції чи наданих послуг.

  • Покращення ефективності процесів:

Система управління якістю сприяє оптимізації процесів виробництва чи надання послуг, що призводить до підвищення ефективності та ефективності.

  • Систематичне вдосконалення:

Організації, які впроваджують систему менеджменту якості, зобов’язані до постійного вдосконалення своїх процесів та процедур, що може призвести до покращення якості продукції та обслуговування.

  • Збільшення конкурентоспроможності:

Сертифікація ISO 9001 може слугувати сигналом якості для клієнтів та партнерів, що сприяє підвищенню довіри до організації і її продукції чи послуг.

  • Спрощення комунікації:

Сертифікація ІСО 9оо1 може спростити комунікацію між клієнтами та організацією, оскільки стандарт задає вимоги, який зрозумілі у всьому світі.

  • Відкриття нових ринків:

Деякі ринки або клієнти можуть вимагати сертифікації ISO 9001 для укладення угод чи встановлення партнерства.

  • Використання кращих практик:

Організації, які дотримуються вимог ISO 9001, впроваджують кращі практики управління якістю, що може позитивно вплинути на якість продукції чи послуг.

  • Спрощення процесів та процедур: 

Впровадження стандартів ISO 9001 може сприяти стандартизації та спрощенню внутрішніх процесів та процедур.

  • Менше ризиків та проблем:

Система управління якістю допомагає ідентифікувати та управляти ризиками, що може зменшити ймовірність виникнення проблем та невідповідностей.

  • Підвищення управлінської відповідальності:

Впровадження системи управління якістю може підвищити відповідальність та ефективність керівництва організації.

  • Довіра до бренду:

Клієнти можуть більше довіряти організаціям, які мають сертифікацію ISO 9001, оскільки це свідчить про їхню зобов’язаність якості та стандартам.

  • Зменшення ризиків та витрат:

Виявлення та управління ризиками допомагає зменшити можливі проблеми та витрати, пов’язані з якістю продукції чи послуг.

  • Успішніше вирішення конфліктів:

Введення системи управління якістю дозволяє ефективніше вирішувати конфлікти та реагувати на вимоги клієнтів.

  • Сприяння неперервному вдосконаленню та поліпшенню:

Система управління якістю застосовує принцип постійного вдосконалення, що сприяє розвитку організації.

  • Забезпечення стабільності постачання:

Організації з сертифікацією ISO 9001 можуть бути більш стійкими постачальниками, оскільки вони зобов’язуються до стандартів якості у своїй діяльності.

  • Довіра зацікавлених сторін:

Отримання сертифіката ISO 9001 може підняти довіру зацікавлених сторін, таких як клієнти, партнери та інші зацікавлені сторони.

 

Як отримати сертифікат на систему управління якістю iso 9001?

Отримання сертифіката на систему управління якістю ISO 9001 в нашій компанії дуже просто, і складається всього з трьох кроків:

Крок 1. Постановка задачі, визначення термінів, формування комерційної пропозиції, укладання договору.

Крок 2. Підготовка документів системи якості, аналіз існуючої документації, їх оцінка. Підготовка СУЯ підприємства.

Крок 3. Проведення сертифікаційного аудиту, видача сертифіката ISO терміном дії на 3 роки. 


 

Отримати Сертифікат ISO 9001:2015
Від 1 робочого дня
Від 15 000 грн.
Вартість оформлення сертифіката ISO 9001

Вартість сертифікації ISO 9001 не є фіксованою, може значно варіюватися в залежності від кількох факторів, таких як розмір організації, складність бізнес-процесів, обсяг робіт, вибраний сертифікаційний орган, галузеві особливості та інші обставини.

Деякі фактори, які можуть впливати на вартість, включають:

  1. Розмір та складність організації: Великі компанії зі складними структурами можуть потребувати більше годин для перевірки.
  2. Обсяг робіт: Кількість локацій, процесів та працівників, які охоплює сертифікація, це також впливає на кінцеву вартість.
  3. Вибір сертифікаційного органу: На ринку присутні органи сертифікації з різною “вагою престижу”. Чим більш впізнаваніший  сертифікат – тим дорожче.
  4. Підготовка СУЯ: Якщо організація вже має впроваджену систему управління якістю та відповідає вимогам ISO 9001, тоді відпадає необхідність витрачатися на розробку СМК.


Рекомендуємо не витрачати свій час і звернутися до наших консультантів, які нададуть вам інформацію про вартість, терміни, та умови сертифікації вашого підприємства.

 

Хто видає сертифікат ISO 9001?

Сертифікати ISO видаються незалежними сертифікаційними органами – Органами сертифікації, які мають відповідний статус та акредитацію. Орган сертифікації обов’язково має мати акредитацію – документ що підтверджує право на видачу сертифіката ісо (підтвердження компетенції).

Існує багато видів акредитації. Найпоширеніша в Україні та одна з найнадійніших – акредитація НААУ. Ось деякі з акредитацій, які отримали міжнародне поширення: UKAS (Великобританія), DAkkS (Німеччина), ASCB (США).


НААУ – Національне агентство з акредитації  України. Це державна організація, яка здійснює підтвердження компетенції органів сертифікації продукції та систем менеджменту. Сертифікати ISO видані з акредитацією НААУ визнаються за кордоном.


Усі сертифікати ISO видаються на термін 3 (три) роки.  Під час дії сертифікату, орган що його видав здійснює щорічний нагляд (через 11 місяців з дня видачі сертифікату). Ця процедура називається наглядовий аудит і є обов’язковою. Якщо компанія відмовляється від проведення наглядового аудиту, сертифікат втрачає дію – його анулюють.


Які є види сертифікатів ISO?

Міжнародна організація зі стандартизації (ISO.org) є незалежною неприбутковою організацією, яка розробляє та визначає стандарти для різних індустрій та галузей діяльності. ISO була заснована в 1947 році, і її головна мета – сприяти встановленню міжнародних стандартів для полегшення міжнародної торгівлі та обміну інформацією.


Дана організація розробила наступні стандарти ISO, які охоплюють різні аспекти індустрії та бізнесу:

  • ISO 9001. Системи управління якістю.

Встановлює вимоги до внутрішньої системи керування підприємством. Стандарт може бути застосований до будь-якої організації.

Метою стандарту є підвищення якості продукції та послуг, задоволення потреб клієнтів, та постійне поліпшення та вдосконалення.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 9001:2015, або національний ДСТУ ISO 9001:2015.


  • ISO 10012. Системи керування вимірюваннями.

Встановлює вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання.

Метою стандарту є забезпечення якісного функціонування вимірювальних процесів.

На базі стандарту оформлюється Свідоцтво про визнання вимірювальних можливостей згідно ДСТУ ISO 10012:2005. Раніше відомий як Атестація лабораторії.


  • ISO 13485: Системи управління випуском медичних виробів:

Встановлює вимоги до системи управління якістю підприємств та організацій, що надають медичні послуги або виробляють медичні вироби.

Метою стандарту є забезпечення безпечності та високої якості медичних виробів, виробів медичного призначення та супутніх послуг.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 13485:2016, або національний ДСТУ ISO 13485:2018.


  • ISO 14001: Системи управління навколишнім середовищем. 

Встановлює вимоги до управління екологічними аспектами підприємства. Стандарт може бути застосований до будь-якої організації.

Метою стандарту є захист навколишнього середовища, економне використання ресурсів, поліпшення екологічної обстановки у світі.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 14001:2015, або національний ДСТУ ISO 14001:2015.


  • ISO 17025: Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій:

Встановлює вимоги до випробувальних та калібрувальних лабораторій.

Метою стандарту є забезпечення функціонування системи вимірювань, випробування продукції.

На базі міжнародного стандарту ISO 17025:2017, прийнятий національний стандарт ДСТУ ISO 17025:2019. Національний орган з акредитації України  – Національне агентство з акредитації України (НААУ) проводить акредитацію випробувальних та калібрувальних лабораторій. Акредитація НААУ – це підтвердження компетентності лабораторії. Наразі в Україні більше 700 діючих калібрувальних та випробувальних лабораторій.


  • ISO 22000: Системи управління безпекою харчових продуктів:

Встановлює вимоги до системи управління безпечністю харчової продукції (СУБХП). Стандарт може бути застосований до будь-якої організації, що відноситься до харчового ланцюга: виробництво, переробка, зберігання, транспортування та реалізація харчової продукції.

Метою стандарту є забезпечення безпечності харчової продукції.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 22001:2018, або національний ДСТУ ISO 22001:2019.


  • ISO 26000: Системи управління соціальною відповідальністю:

Стандарт визначає загальні принципи та рекомендації для впровадження соціальної відповідальності в організаціях.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 26001:2010, або національний ДСТУ ISO 26001:2019.


  • ISO/IEC 27001: Системи управління інформаційною безпекою:

Встановлює вимоги до створення і функціонування системи інформаційної безпеки. Стандарт може бути застосований до будь-якої організації.

Метою стандарту є  захист інформації, оцінка ризиків під час обробки інформації.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 27001:2023, або національний ДСТУ ISO 27001:2022.


  • ISO 28001: Системи управління безпечністю поставок:

Встановлює вимоги до безпечної організації ланцюга поставок продукції.

Метою стандарту є організація безпечності поставок, зменшення ризиків та постійне поліпшення поставок.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 27001:2009, або національний ДСТУ ISO 27001:2007.


  • ISO 37001: Система управління протидії корупції:

Встановлює вимоги до системи управління підприємства щодо боротьби з корупцією.

Метою стандарту є допомога  підприємству в боротьбі з корупцією, шляхом організації серії заходів з запобігання, виявлення та усунення корупції та корупційних ризиків.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 37001:2016, або національний ДСТУ ISO 37001:2018.


  • ISO 45001: Системи управління охороною праці та безпекою.

Встановлює вимоги до системи управління охороною праці (СУОП). Стандарт може бути застосований до будь-якої організації.

Метою стандарту є захист працівників, збереження їх здоров’я та життя, підвищення безпечності робочих місць, зменшення ризику виникнення аварій.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 45001:2018, або національний ДСТУ ISO 45001:2019.


  • ISO 50001: Системи управління енергоефективністю:

Встановлює вимоги до системи управління енергоефективністю компаній. Стандарт може бути застосований до будь-якої організації.

Метою стандарту є зменшення споживання ресурсів, підвищення енергоощадливості, зменшення викидів СО2, поліпшення екологічного стану підприємств та організацій.

На базі стандарту оформлюється міжнародний сертифікат ISO 50001:2018, або національний ДСТУ ISO 50001:2020.


Відповіді на популярні питання

Яка вартість сертифікації ISO 9001 в Україні?,

Вартість залежить від багатьох факторів: сертифікат з акредитацією чи без, термін отримання, сфера застосування тощо. Рекомендуємо для уточнення даного питання звертатися до нашої компанії.


Для чого потрібен сертифікат ISO 9001?

Сертифікат ІСО 9001 оформлюється як правило для: виконання вимог тендеру, задоволення потреби замовника, демонстрації клієнтам і партнерам стабільності, підняття престижу компанії.


Як отримати сертифікат ISO 9001 в Україні?

Компаній що пропонують оформити сертифікат дсту iso 9001 2015 або сертифікат iso 9001 2015 доволі багато. Проте дуже багато випадків, коли оформлювалися сертифікати від простих ТОВок, які навіть не були органами сертифікації.

Отримати сертифікат iso 9001 в нашій компанії доволі легко. Ми знаємо свою справу і професійно оформлюємо сертифікат на систему управління якістю iso 9001 або сертифікат дсту iso 9001 2015 (сертифікат якості iso 9001).


Хто видає сертифікат ISO 9001?

Сертификат ISO видає спеціальна організація – Орган сертифікації систем управління (менеджменту). Він має відповідати вимогам ISO 17021.


Різниця між ISO 9001:2015 і ISO 9001:2018?

ISO 9001 2015 це міжнародний стандарт, EN ISO 9001 2015  це європейський стандарт виданий на базі міжнародного.

В Україні діє два національні стандарти ISO – ДСТУ ISO 9001 2015 та ДСТУ EN ISO 9001 2018.


Що таке iso 9001?

ISO 9001 це міжнародний стандарт, що встановлює вимоги до системи управління якістю (СУЯ). Стандарт розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) і визначає стандартизовані підходи до управління якістю в організаціях різних типів та галузей.


Де знайти стандарт iso 9001 українською?

Спеціально для вас ми зберегли і завантажили останню редакцію стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. Користуйтесь на благо!

Завантажити стандарт дсту iso 9001 2015 pdf


Знак iso 9001

Знак ISO 9001 сам по собі не є фізичним знаком чи логотипом. Знак або логотип ISO 9001 не входить до складу самого стандарту. Коли підприємство отримує сертифікат ISO 9001, воно може використовувати цей сертифікат в рекламних цілях та популяризації. Відповідно може використовувати різні дизайнерські рішення які включають в себе термін ISO 9001.


ДСТУ EN ISO 9001 2018 – це національний стандарт. ДСТУ ISO 9001 2018 – такого стандарту не існує.


Замовити консультацію